Odber noviniek

Kontaktujte nás

Naša horúca linka je dostupná 24/7

Telefón:+421 905 195 321

Kontaktujte našu hotline
Julie & Julie DVD Zobraziť plnú veľkosť

Julie & Julie DVD

Julie a Julia (Julie & Julia)

USA, 2009, 123 min

Režie: Nora Ephron
Hrají: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci, Chris Messina, Mary Lynn Rajskub

Viac detailov

N7933

Dostupnosť: Tento produkt už nie je dostupný

3,99 €

Julia a Julia je film, ktorý si vychutnáte do sýtosti - sprevádzaný najčerstvejšími, najlepšími prísadami a fľašou najlepšieho vína. Pekne poukazuje na život jednej z najobľúbenejších osobností v oblastí gastronómie - Julie Child, hranej s rešpektom, humorom a ľahkosťou Meryl Streepovej, ktorej výkon je ako už obvykle úchvatný. Film je založený na knihe spisovateľky Julie Powell, frustrovanej newyorskej byrokratky, ktorá chce byť spisovateľkou za každú cenu, "ale spisovateľom sa nestane, kým Vás niekto nevydá", vraví stále dokola a dokola. Prijala tak vo svojom živote výzvu: upiecť si svoju cestu spisovateľky cez kuchárku Julie Child, majsterku francúzskej kuchyne a písať o tom blog.

Pustí sa tak do svojho šialeného plánu uvariť všetkých 524 receptov z knihy Julie Child. Čím viac si Powellová (hraná bravúrne Amy Adams) obľubuje varenie a pečenie, tým viac upútava na seba pozornosť médií, literárnych kritikov a vydavateľov. Publikovanie jej prvej knihy je tak stále bližšie a bližšie.

Film zrežírovala Nora Ephron (Moje krásna čarodejnica), ktorá ma s romantickým žánrom viac než dobré skúsenosti. Film získal viacero nominácií na rôzne filmové ceny. Výkon Meryl Streep bol dokonca tak výnimočný, že si vyslúžil ocenenie Zlatým Glóbusom. Vo svete snímok zarobil už skoro 120 miliónov dolárov, čo je viac než trojnásobok jeho rozpočtu.
Peter Bóry
Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky "Mastering The Art Of Frech Cooking", kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (KDYŽ HARRY POTKAL SALLY, SAMOTÁŘ V SEATTLU)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce.

Režie: Nora Ephron 
Hrají: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci, Chris Messina, Linda Emond, Helen Carey, Mary Lynn Rajskub, Jane Lynch, Joan Juliet Buck, Crystal Noelle, George Bartenieff, Vanessa Ferlito, Andrew Garman, Jillian Bach, Casey Wilson

Features: (bonusy)
• Komentář scenáristky/režisérky Nory Ephron
• Tajné přísady: z natáčení filmu Julie & Julia
Audio: český 5.1 anglický 5.1 ruský 5.1, maďarský 5.1
Titulky: české, slovenské, anglické, ruské, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, hebrejské, hindské, řecké, maďarské, islandské, litevské, rumunské, srbské, slovinské