Odber noviniek

Kontaktujte nás

Naša horúca linka je dostupná 24/7

Telefón:+421 905 195 321

Kontaktujte našu hotline
Kouzelná Chůva a velký tresk DVD /Bazár/ Zobraziť plnú veľkosť

Kouzelná Chůva a velký tresk DVD /Bazár/

KOUZELNÁ CHŮVA A VELKÝ TŘESK (NANNY MCPHEE AND THE BIG BANG)

Velká Británie / USA / Francie, 2010, 109 min

Režie: Susanna White
Hrají: Emma Thompson, Maggie Gyllenhaal, Ralph Fiennes, Ewan McGregor, Maggie Smith, Rhys Ifans, Asa Butterfield, Bill Bailey, Nonso Anozie, Katy Brand, Sinead Matthews

Viac detailov

NB2543

Dostupnosť: Tento produkt už nie je dostupný

2,99 €

Keď vás vlastné deti privedú na úplné dno, existuje len jeden jediný človek, ktorý vás z neho môže dostať. Kúzelná opatrovateľka Nanny McPhee. Pred pár rokmi pomohla v úspešnej rozprávke zvládnuť zúfalému vdovcovi kopu ratolestí a teraz bude musieť vydať všetky sily, aby zachránila nielen zdravý rozum jednej farmárky, ale aj jej strechu nad hlavou. Scenár magického a zábavného rozprávania znovu napísala Emma Thompson, ktorá sa zároveň zhostila titulnej úlohy.
Manžel pani Greenovej (Maggie Gyllenhaal) trávi čas na jednom z bojísk Druhej svetovej vojny a ona je na všetko sama.
Možno by to zvládla, keby.. Keby sa jej tri deti medzi sebou večne nehádali. Keby sa jej jediná zamestnankyňa, pani Dochertyová, nezačala chovať ako blázon. Keby na ňu švagor Phil (Rhys Ifans) netlačil, aby mu predala svoju polovicu farmy. A keby k nej z Londýna neprišli na dobu neurčitú synovec a neter, obaja strašne neznesiteľní. Už toto je na jednu ženskú priveľa, a to ešte netuší, že ako sup krúži okolo rodinnej farmy záhadný pán Biggles (Ralph Fiennes), u ktorého má Phil nezanedbateľný dlh. Keď je kríza najvyššia, zjaví sa za dverami známa silueta opatrovateľky s obdivuhodnými schopnosťami. Stačí jedno letmé rozhliadnutie sa , a uistí sa, že dorazila skutočne na správnu adresu. „Keď ma chcete, ale už nepotrebujete, musím odísť“. Vyslovená kúzelná formulka opatrovateľky McPhee odštartuje sériu magických udalostí, behom ktorej dostane každý takú lekciu, akú si zaslúži, a verte, že niektoré výchovné postupy, zvlášť u dospelých, môžu mať veľmi komický priebeh a následky.
O pekle, ktoré sa na filmovom plátne rozpúta, svedčí aj to, že režisérka Susanna White angažovala renomovaného pohybového režiséra Tobyho Segwicka, ktorý pripravoval všetky scény detských šarvátok a naháňačiek a tiež tie, v ktorých vystupujú zvieratá, teda prakticky celý film. „Nepočul som o filme, ktorého tvorcovia by využili moju profesiu. Lenže keď scenár obsahuje toľko gagov, ktoré vyžadujú perfektné načasovanie a dokonalé zladenie pohybov, je to nevyhnutné,“ hovorí Segwick.
Na záver dobrá správa pre tých, ktorí nevideli jednotku. Emma Thompson pri písaní scenára okamžite zavrhla myšlienku nastavovanej kaše a stvorila príbeh, ktorý si rodičia i deti naplno užijú, bez toho, že by sa s kúzelnou opatrovateľkou stretli.

Features: (bonusy)
Vynechané scény
Filmy o filmu
Komentář režisérky Susanny White
Audio: český 5.1, anglický 5.1, holandský 5.1
Titulky: české, anglické, holandské